Dobre Praktyki Sprzedawców Energii Elektrycznej są kodeksem dobrych praktyk w rozumieniu ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 roku o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (Dz. U. Nr 171, poz. 1206). Przystąpienie do stosowania Dobrych Praktyk jest dobrowolne i otwarte dla przedsiębiorstw energetycznych prowadzących działalność w zakresie sprzedaży energii elektrycznej do odbiorcy końcowego w gospodarstwie domowym na terenie Polski.

Dobre Praktyki Sprzedawców Energii Elektrycznej - czyli czego Klient może oczekiwać od rzetelnego Sprzedawcy wersja 2 obowiązująca od 25 grudnia 2014 r. 

Regulamin stosowania "Dobrych Praktyk Sprzedawców Energii Elektrycznej" wersja 3 obowiązująca od 23 sierpnia 2016 r. 

Spółki, które posiadają Certyfikat Sprzedawcy Towarzystwa Obrotu Energią:

Certyfikat Sprzedawcy Towarzystwa Obrotu Energią potwierdza przystąpienie danej Spółki do Kodeksu Dobrych Praktyk Sprzedawców Energii Elektrycznej oraz pozytywny wynik audytu sprawdzającego, przeprowadzonego przez zewnętrzną jednostkę certyfikującą TÜV Rheinland Polska.

Informacje o potencjalnym naruszeniu Kodeksu Dobrych Praktyk prosimy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wyłącznie na dedykowanym  FORMULARZU.

Dokumenty

Formularz logowania