Udostępniany Państwu wzór Umowy Ramowej w Zakresie Transakcji na Rynku Wtórnym stanowi przede wszystkim próbę odpowiedzi TOE na oczekiwania uczestników rynku mocy. Oczekiwania te, to zaproponowanie wystandaryzowanego rozwiązania w zakresie obrotu wtórnego obowiązkami mocowymi.

Podstawowym celem jaki nam przyświeca, jest umożliwienie sprawnego zawierania przez Dostawców Mocy transakcji na rynku wtórnym. Osiągnięcie tego celu z kolei ma służyć zarówno Dostawom Mocy, jak i Operatorowi Systemu Przesyłowego. Pierwszym – poprzez mitygację ryzyka ponoszenia kar umownych z tytułu niewykonania obowiązku mocowego. Operatorowi natomiast – poprzez zapewnienie, że zakontraktowane na rynku pierwotnym obowiązki mocowe, niezależnie od tego przez którą Jednostkę Rynku Mocy, będą wykonywane na niezmienionym poziomie.

Umowa Ramowa w Zakresie Transakcji na Rynku Wtórnym została opracowana przez dedykowaną do tego wieloosobową Grupę TOE, posiadający ekspercką i praktyczną wiedzę w zakresie funkcjonowania rynku mocy w Polsce. Umowa ramowa została przyjęta przez Radę Zarządzającą TOE jako tzw. wzorzec rekomendowany przez TOE w dniu 20 sierpnia 2020 r. Pozostajemy jednakże otwarci na wszelkie Państwa sugestie dotyczące udostępnianego wzoru umowy.

Umowa ramowa w zakresie transakcji na rynku wtórnym.pdf

Umowa ramowa w zakresie transakcji na rynku wtórnym.docx

 

 

Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych, dzięki którym możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz je zaakceptować albo masz możliwość wyłączenia ich w swojej przeglądarce. W przypadku akceptacji jesteśmy administratorem Twoich danych osobowych. Od 25.05.2018 r. stosujemy także Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO). Informacja o naszych danych kontaktowych, o tym jak przetwarzamy Twoje dane oraz jak możesz skorzystać ze swoich praw w tym zakresie, znajduje się w naszych Politykach Prywatności
Polityka prywatności Rozumiem