W dniach 25-27 maja 2022 r., w Katowicach, odbył się XIV Europejski Kongres Gospodarczy organizowany przez Grupę PTWP. Z ramienia TOE w Kongresie udział wziął kol. Marek Kulesa - dyrektor biura TOE.

Kongres zgromadził tysiące uczestników, którzy brali udział w około 140 dyskusjach panelowych. Jak co roku EKG odwiedziło wielu Członków TOE, uczestnicząc w Kongresie zarówno jako słuchacze jak i prelegenci.

W drugim dniu Kongresu, w panelu RYNEK ENERGII dyskutowano o sytuacji na polskim rynku energii  elektrycznej i gazu, w szczególności poruszając następujące zagadnienia:

- rola i zadania NABE
- sytuacja firm energochłonnych
- znaczenie i rola TGE na rynku energii
- inwestycje klientów we własne źródła
- usługi DSR
- ceny energii na rynku detalicznym
- sytuacja prosumentów i autoproducentów
- możliwości ograniczania kosztów w obszarze biznesowym

Te główne tematy omówili:

  • Maciej Bando - prezes Urzędu Regulacji Energetyki w latach 2014-2019
  • Błażej Fiecek - wiceprezes zarządu, CFO, E.ON Foton Sp. z o.o., Grupa E.ON Polska SA
  • Rafał Gawin - prezes, Urząd Regulacji Energetyki
  • Piotr Listwoń - wiceprezes zarządu, Towarowa Giełda Energii SA
  • Jacek Misiejuk - prezes zarządu, Enel X Polska Sp. z o.o.
  • Aneta Muskała - prezes, Stowarzyszenie Papierników Polskich, wiceprezes zarządu, MM Kwidzyn Sp. z o.o.

Dyskusję moderowali: Dariusz Ciepiela - dziennikarz, WNP.PL, Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł oraz Marek Kulesa - dyrektor biura, Towarzystwo Obrotu Energią.

Więcej informacji o Kongresie na stronie www.eecpoland.eu/pl.

Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych, dzięki którym możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz je zaakceptować albo masz możliwość wyłączenia ich w swojej przeglądarce. W przypadku akceptacji jesteśmy administratorem Twoich danych osobowych. Od 25.05.2018 r. stosujemy także Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO). Informacja o naszych danych kontaktowych, o tym jak przetwarzamy Twoje dane oraz jak możesz skorzystać ze swoich praw w tym zakresie, znajduje się w naszych Politykach Prywatności
Polityka prywatności Rozumiem