W dniu 29 listopada 2017 r. w Warszawie odbyła się, zorganizowana przez portal WysokieNapiecie.pl, debata pt. "Konsument na rynku gazu". W debacie TOE reprezentował kol. Marek Kulesa - dyrektor biura.

Debatę moderował redaktor naczelny portalu - Rafał Zasuń, a panelistami byli:

 • Paweł Pikus, Ministerstwo Energii
 • Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki
 • Henryk Mucha, PGNiG Obrót Detaliczny
 • Mariusz Caliński, Fortum Sprzedaż
 • Paweł Kwiecień, Polskia Izba Przemysłu Chemicznego
 • Marek Kulesa, Towarzystwo Obrotu Energią 

Omówiono następujące zagadnienia:

 1. Jak wypada polski rynek gazu oraz polski konsument na tle innych krajów UE.
 2. Czy o przyszłości rynku gazu rozstrzygną potrzeby konsumentów czy regulacje krajowe i unijne?
 3. Jaki wpływ na rozwój konkurencji będzie miało stopniowe uwalnianie taryf.
 4. Relacje między sprzedawcą zasiedziałym a niezależnymi dostawcami gazu - jak zadbać o bezpieczeństwo energetyczne nie wpadając jednocześnie w pułapkę monopolu.
 5. Jak promować rozwój konkurencji i nowe formy sprzedaży gazu, chroniąc konsumentów przed nieuczciwymi praktykami firm.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych, dzięki którym możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz je zaakceptować albo masz możliwość wyłączenia ich w swojej przeglądarce. W przypadku akceptacji jesteśmy administratorem Twoich danych osobowych. Od 25.05.2018 r. stosujemy także Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO). Informacja o naszych danych kontaktowych, o tym jak przetwarzamy Twoje dane oraz jak możesz skorzystać ze swoich praw w tym zakresie, znajduje się w naszych Politykach Prywatności
Polityka prywatności Rozumiem