W dniach 23 i 24 października 2008 r. w Centrum Kongresowym „Warszawianka” w Jachrance odbyły się V Targi Energii 2008, zorganizowane przez Towarzystwo Obrotu Energią oraz Izbę Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii. Patronat honorowy nad imprezą objęło Ministerstwo Gospodarki oraz Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, natomiast patronat medialny objęli: „Nowy Przemysł”, „Gigawat Energia”, portal CIRE, Energia365.pl oraz „Nowa Energia”.

Targi stanowiły platformę dyskusji, wymiany poglądów oraz ofert w zakresie rynku energii w Polsce, gromadząc ponad 220 osób. Wzorem poprzednich lat Targi składały się zarówno z części seminaryjnej, jak i tzw. handlowego parkietu targowego, na którym można było zapoznać się bezpośrednio z ofertami sprzedawców energii elektrycznej.

Program Targów uwzględniał bieżące wydarzenia i problemy rynku. Część merytoryczna podzielona została na tematyczne bloki seminaryjne:

  • Zmiany na rynku Energii elektrycznej w 2008 roku i latach następnych,
  • Aktualne uwarunkowania zakupu i sprzedaży energii elektrycznej z punktu widzenia uczestników rynku energii elektrycznej,
  • Efektywność energetyczna w realiach 2008 roku i perspektywie lat następnych.

Podczas Targów odbyły się również panele dyskusyjne. Pierwszy z nich był zatytułowany „Jak rozwinąć konkurencję na rynku energii elektrycznej w Polsce. Natomiast drugi związany był z wdrażaniem ustawy o efektywności energetycznej oraz oczekiwaniami wytwórców i odbiorców Energii.

Szczegóły dotyczące tegorocznych Targów, a także prezentacje i galerię zdjęć odnaleźć można na internetowej stronie Targów www.targienergii.pl , do której odwiedzenia serdecznie zapraszamy.

W imieniu organizatorów pragniemy serdecznie podziękować uczestnikom za obecność i czynne uczestnictwo w Targach, prelegentom za interesujące wykłady, wystawcom za udział oraz prezentacje ich ofert na stoiskach, partnerom za wsparcie, patronom za patronaty.

Mamy nadzieję w nie mniejszym gronie spotkać się na VI Targach Energii w 2009 roku.

Dokumenty

Formularz logowania