dniach 20-21 czerwca 2007 r. w Warszawie, w hotelu Sheraton odbył się IV Kongres Nowego Przemysłu, w którym licznie wzięli udział Członkowie TOE. Podczas Kongresu uczestnicy dyskutowali m.in. o wyzwaniach w polityce energetycznej Polski. IV Kongres Nowego Przemysłu rozpoczęła debata dotycząca nowej polityki energetycznej Unii Europejskiej i jej konsekwencji dla Polski.

Krzysztof Tchórzewski, wiceminister gospodarki, mówił o postulatach energetycznych Unii Europejskiej w zetknięciu z polskimi realiami. Wiceminister skarbu Michał Krupiński uważa, że problematykę bezpieczeństwa energetycznego należy w Polsce łączyć z budową nowych mocy wytwórczych. Temat bezpieczeństwa energetycznego – w jego politycznym, rynkowym i technicznym aspekcie – był motywem przewodnim drugiego dnia spotkań. Debata o polskiej nafcie toczyła się wokół kwestii dywersyfikacji dostaw, poszukiwań złóż, nowych inwestycji – także w dystrybucji i magazynowaniu paliw płynnych. Osobne grono dyskutantów skupiała tematyka zmian na detalicznym rynku paliw. Eksperci, menedżerowie i politycy zainteresowani sektorem gazowym rozmawiali o kwestiach dywersyfikacji dostaw gazu, możliwościach kształtowania rynku gazu i rozwoju infrastruktury. Bezpieczeństwo systemu elektroenergetycznego i szanse na ograniczenie ryzyka kolejnych jego awarii było tematem debaty z udziałem przedstawicieli m.in. PSE-Operator i URE. Osobne sesje poświęcono perspektywom energetyki atomowej w Polsce oraz zagadnieniom efektywności energetycznej w polskim przemyśle, a także praktycznym zastosowaniom nowych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych w firmach sektora paliwowo-energetycznego.

żródło: wnp.pl

Na zakończenie pierwszego dnia odbyła się Gala, której punktem kulminacyjnym było wręczenie nagród „Nowy Impuls”.
Nowy Impuls 2007 – galeria zdjęć

Relacje z Kongresu (również prezentacje i galerie zdjęć) oraz Gali zamieszczone zostały na stronie Nowego Przemysłu www.wnp.pl

Dokumenty

Formularz logowania