W dniach 22-23 września 2010 r. w Warszawie, w hotelu Sheraton odbyła XIII Międzynarodowa Konferencja Energetyczna EUROPOWER 2010, w której jak co roku wzięli udział Członkowie TOE oraz przedstawiciele Biura TOE.

W dniach 22-23 września 2010 r. w Warszawie, w hotelu Sheraton odbyła XIII Międzynarodowa Konferencja Energetyczna EUROPOWER 2010, w której jak co roku wzięli udział Członkowie TOE oraz przedstawiciele Biura TOE.

Podczas inauguracyjnego panelu, zaproszeni goście dyskutowali na temat roli jaką CO2 będzie odgrywało w energetyce XXI wieku. Kwestia wpływu człowieka na globalne ocieplenie ma tyle samo zwolenników jak i przeciwników, natomiast najważniejsza jest analiza tego jaki wpływ na sektor będą miały decyzje polityczne Unii Europejskiej dotyczące ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Ponad to poruszone zostały kwestie: inwestowania w elektrownie o małej mocy – biogazownie, stanu technicznego infrastruktury energetycznej, prawa energetycznego, międzynarodowych mostów energetycznych: Polska-Litwa, Polska-Niemcy oraz barier prawnych na drodze rozwoju i modernizacji sieci przesyłowych.

W ramach pierwszego dnia Konferencji odbyły się następujące panele tematyczne:

  • Bezpieczeństwo energetyczne Polski
  • Energetyka atomowa – Droga PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. do budowy pierwszej polskiej elektrowni atomowej
  • Energetyka odnawialna przyszłością Europy

Drugiego dnia konferencji uczestnicy mieli okazję wysłuchać dyskusji na tematy:

  • Gaz z łupków (ang. Shale Gas) – Perspektywy rozwoju w Polsce
  • Rynek ropy w Europie Środkowo-Wschodniej
  • Rola CO2 w energetyce XXI wieku

Na zakończenie pierwszego dnia odbyła się Uroczysta Gala, na której nastąpiło oficjalne rozdanie nagród EUROPOWER 2010.

Dokumenty

Formularz logowania